O nás

K.BANA je značkou stoprocentně lněného oblečení, podporující slow fashion, udržitelnost, lokálnost. Anebo může být popsána také jako značka, která stejně jako len, vyniká jedinečnými vlastnostmi. Zahřeje, dopřeje vzdušnost, oslní svou nápaditostí, pomůže najít klid a jemnost, stejně jako podpořit v momentech velikého úsilí. A stejně jako len neslouží pouze k výrobě oblečení, i K.BANA realizuje svůj potenciál kromě výroby a prodeje oblečení podporou sociálního charakteru.

 

V roce 2018 spustila platformu Jóga pro (ne)závislost, pod kterou její zakladatelka Kateřina Černá organizuje lekce jógy v léčebnách, online lekce a workshopy otevřené komukoliv, koho téma závislosti oslovuje.

Jednorázovým darem, anebo zakoupením charitativních produktů (jako je naše dámské tričko “Jsem závislá na józe”, můžete projekt podpořit i vy zaplatíte hodiny jógy těm, kteří ji nejvíc potřebují.

 

K.BANA je otevřeným prostorem, ve kterém lněný svět nabývá nových podob.

Stojíc pevně na svých základech, je připravený provázet vás cestou poklidnou i divokou.

Ryzí ruční práce, s vědomím celého procesu od lněného semínka až po několikráte vyprání oblečení, dovoluje vytvářet produkty, jenž znají svou hodnotu.

 

Ctíme tradice, ale zároveň jsme otevřeni i moderním vlivům. Používáme tradiční nitěné knoflíčky z Jablonného nad Orlicí, nově spolupracujeme také s rodinnou firmou tvořící strážnický modrotisk.

K.BANA má svůj nadčasový styl, nepodléhá módním vlnám a drží si vlastní charakter. Není ohraničená věkovým horizontem, je pro všechny, kteří mají rádi jednoduchost, minimalismus, detail a hlavně len!

DSCF2446.jpg