top of page

NEW ERA (of your clothes)

opravování & upravování oděvů

E jako ecologic,

R jako respectful (of nature), 

A jako artistic

 

Máme za to, že nejudržitelnější oblečení je to, co už doma máte. Jenže co když jste svůj milovaný kousek oblečení z nějakého důvodu už neměli dlouho na sobě? Nebo jste našli v babiččině či maminčině skříni úchvatný vintage kousek, ale „něco“ by to chtělo, aby to bylo „ono“? Máte doma úžasný secondhandový úlovek od vysněné značky a/nebo ze skvělého materiálu, ale úplně vám nesedí?

Přineste svůj oblíbený oděv k nám do K.BANA, protože na srdeční záležitosti v oblečení se specializujeme!

 

Japonská inspirace

Největší inspirací značky K.BANA je Japonsko:

Minimalismus, vztah ke starým věcem, tradice, úcta k přírodě. Neplýtvání. Opravování. Péče.

 

Co se týče oblečení, Japonci využívají kvalitní přírodní materiály, jejich zpracování oděvů je na vysoké úrovni a velmi dbají na to, aby se daný kousek mohl nosit po dlouhá léta. Pokud se oblečení časem obnosí či poškodí, Japonci jsou velmi vynalézaví v tom, jak je opravit či vylepšit, jak mu vdechnout nový život, a tak vytvořit něco neobvyklého a jedinečného. K tomu využívají technik, jako je zajímavé prošívání, záplaty a ozdoby, které oděvu nejen dodají originalitu, ale především prodlouží jeho životnost.

DSCF0818web.jpg
DSCF0792web.jpg

Upcyklace & renovace à la K.BANA

Vaše oblečení, o kterém si myslíte, že by stálo za opravení, upravení a designové vylepšení v K.BANA posuneme na vyšší a hlavně nositelný level. Přece už dobře víte, že není nutné nakupovat další nové věci, že vám taková obnova starého či nenošeného kousku udělá mnohem větší radost než další nákup. A navíc budete mít v šatníku zcela originální kousek

 

Upcyklace je pro nás proces přeměňování odpadového materiálu nebo již nepotřebných produktů a zbytků v materiály nové, které můžeme znovu využít, či ve výrobky (oděvy) lepší kvality. Máme za to, že není třeba produkovat stále nové materiály, že mnohem lepší je využívat již ty vyrobené, kterých už je na světě nadbytek.

 

Renovaci oblečení chápeme jako obnovu oděvů, jako drobné či větší upravení staršího či nenošeného kousku tak, aby mohl mnoho dalších let sloužit a dělat radost své majitelce či svému majiteli. Někdy stačí jen velmi málo – upravit střih, zúžit nohavice, zkrátit rukávy, vyměnit knoflíky, ozdobit kapsičku či límec, našít aplikaci, vyšít vtipný text – a výsledný efekt a hlavně užitek je velký.

NEW ERA (of your clothes)

opravování & upravování oděvů

Kalhoty, šaty, sukně, trička, košile a halenky:

Záplaty: 400–800 Kč

Úprava délky: 350–700 Kč

Zúžení/upravení střihu: 350–800 Kč

Výměna knoflíku: 40 Kč

Svetry/pleteniny:

Záplaty: 400–1000 Kč

Zdobení/výšivka: 500–2000 Kč

Rozpínání: 400–1000 Kč

Výměna knoflíku: 40 Kč

DSCF0799.jpg
bottom of page